- Jesteś tutaj:
- www.sosnowiec.pl
- Miasto
- Aktualne wydarzenia
- Edukacja
- Baczyn Rescue ...
Baczyn Rescue wyróżnione

Entuzjazm do prowadzenia biznesu i ogromna kreatywność cechowała uczniów, którzy uczestniczyli w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2015. Swój potencjał potwierdzili w trakcie finału konkursu uczniowie ZSO nr 14 w Sosnowcu.
Miniprzedsiębiorstwo Baczyn Rescue zdobyło wyróżnienie w Finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo, raport tej Firmy został uznany za najlepszy raport w Polsce. W ostatecznej klasyfikacji Baczyn Rescue zajął 4 miejsce w Polsce. Firmę Baczyn Rescue reprezentowali: Klaudia Klebach, Wojciech Pasek, Maciej Stępień oraz Paulina Uramowska.
Wspólnicy Miniprzedsiębiorstwa Eco Hand otrzymali dyplomyFinalisty w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2015. Firmę Eco Hand reprezentowały: Paulina Bandrowska, Martyna Błaszczyk, Julia Gąsiorek i Zuzanna Dziadek Opiekunem miniprzedsiębiorstw była Jolanta Czapla.
W dniach 28-29 maja 2015 roku w budynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych zaprezentowało się 30 młodzieżowych miniprzedsiębiorstw założonych w szkołach ponadgimnazjalnych przez uczniów w ramach programu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo – Być przedsiębiorczym”.
W tym roku uczniowie założyli 324 przedsiębiorstwa. Do finału zostało zakwalifikowanych 30 najlepszych miniprzedsiębiorstw na podstawie raportów z działalności. W finale ocenie zostały poddane umiejętności prezentacji i sprzedaży oraz rozwiązywania problemów biznesowych. Noty młodym przedsiębiorcom wystawili przedstawiciele biznesu, m.in. z banków Citi Handlowy, HSBC, firm takich jak MetLife, Union Investment, PwC, Europ Assistance.
– Najlepszym sposobem uczenia przedsiębiorczości jest nauka poprzez działanie. Podjęcie przez uczniów ryzyka biznesowego, możliwość sprawdzenia się w roli przedsiębiorcy, ale także doświadczenie pracy w zespole, konieczność planowania działań i wzięcia za nie odpowiedzialności - to niewątpliwie ogromne atuty prowadzenia młodzieżowego miniprzedsiębiorstwa - mówi Zbigniew Modrzewski, Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa to małe firmy założone w szkole przez uczniów, zorganizowane na wzór spółki jawnej. Uczniowie gromadzą kapitał, analizują rynek, znajdują pomysł na produkt bądź usługę, prowadzą badania marketingowe i działania promocyjne, organizują proces produkcji oraz sprzedaży, a także prowadzą dokumentację finansową swojej firmy. Nad realizacją programu w szkole czuwa nauczyciel – opiekun miniprzedsiębiorstwa, pomocą służą także konsultanci biznesowi. W programie „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo - Być przedsiębiorczym” uczestniczyły w bieżącym roku szkolnym 222 szkoły z całej Polski.
Program realizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w partnerstwie z Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy. Patronat honorowy nad konkursem objęła ponownie Giełda Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie.
powrót- 11
- lipca 2025Piątek
- 20oCTeraz
- 22oCJutro
- 25oCPojutrze