Warto odwiedzić

Sosnowiec to miasto światowej sławy tenora Jana Kiepury i wybitnego kompozytora Władysława Szpilmana, Sosnowiec to miasto o wielkich sportowych tradycjach. Stąd pochodził doskonały napastnik Zagłębia Sosnowiec Włodzimierz Mazur i fenomenalny komentator sportowy Jan Ciszewski . Historia przeplata się tu z teraźniejszością. Jednak aby ją poczuć i zrozumieć trzeba poznać historię tego miejsca.

To miasto pogranicza kulturowego - w swojej ponad stuletniej historii było świadkiem współistnienia różnych narodowości, które wniosły w jego pejzaż bogactwo i różnorodność życia, tworząc specyficzną i barwną mozaikę społeczno-kulturową.

Przez dziesięciolecia miasto przeżywało różne koleje losu. Kiedy Sosnowiec otrzymał prawa miejskie, w czerwcu 1902 roku zajmował obszar 19 km i liczył zaledwie 60 tysięcy mieszkańców. Trzeba jednak pamiętać, że jego początki sięgają kilku wieków wstecz.

Dziś Sosnowiec to tętniące życiem prawie 200 tysięczne miasto, centrum biznesu, nowoczesnych technologii i nauki.

Każdy znajdzie tu coś wyjątkowego dla siebie. Sosnowieckie Centrum Sztuki daje możliwość obcowania z artystami i sztuką nowoczesną, Muzeum proponuje oryginalne wystawy, Miejskie Kluby koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej. A miłośnicy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji Całoroczne Centrum Sportowo- Rekreacyjne, na popularnej środulskiej górce. Sztucznie naśnieżany stok zimą oblegają narciarze, snowbordziści i saneczkarze z całego regionu, także lodowisko i basen przyciągają amatorów sportu. Obecnie trwają prace modernizacyjne na krytej pływalni przy ul.Żeromskiego.

 

Liczne parki, które znajdują się praktycznie w każdej dzielnicy miasta zachęcają do odpoczynku i rekreacji.

 

Zapraszamy do odwiedzenia Sosnowca – miasta , które w swojej bogatej, czasem trudnej historii potrafiło zachować swoją tożsamość i nadal jest wizytówką Zagłębia. Odwiedzając Sosnowiec poczujecie się jak u siebie...serdecznie zapraszamy.

 

  • 25
  • lutego 2024Niedziela
Imieniny: Cezary, Wiktor, Lubart, Antonina, Adam
Pogoda:
  • 9oCTeraz
  • 11oCJutro
  • 13oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Jakość powietrza
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP

BeePathNet - Pszczela Ścieżka