Zachęcamy do pomocy osobom potrzebującym Twojego wsparcia!

Wszystkich, którzy chcą zamieścić informacje o m.in. przekazaniu 1% podatku prosimy o kontakt pod nr. tel. 032 2960765 lub drogą mailową

informacje@um.sosnowiec.pl

 

Oczka, które widzą tylko ciemność. Ocalmy wzrok Marysi!

 

- Marysia za chwilkę skończy dwa latka. Niestety, mojej córeczce nie będzie dane zobaczyć, jak wygląda jej urodzinowy tort ani jaki prezent dla niej przygotowałam… Nie zobaczy moich łez wzruszenia na widok jej uśmiechniętej twarzy, gdy próbuje zdmuchnąć świeczki. Jej marzenia są trudne do zrealizowania, ale ja zrobię wszystko, by mogła poczuć to, co teraz jest niewidzialne - podkreślają załamani rodzice małej Marysi, której możesz pomóc.

https://www.siepomaga.pl/maria-karbownik

 

RATUJMY MAŁEGO JASIA

W trzecim miesiącu życia Jasia cały nasz świat rozpadł się na drobne części.
26 maja – dokładnie w Dzień Matki – otrzymaliśmy wynik badań genetycznych potwierdzający SMA typu 1. Choroba sprawia, że u naszego dziecka zanikają mięśnie! Rozpoczęliśmy dramatyczną walkę z czasem! Nadzieją dla Janka jest terapia genowa warta ponad 9 milionów złotych! Błagamy o pomoc – liczy się każdy dzień!

https://www.siepomaga.pl/jas-sma

Moja mama przeżyła strzał w głowę. Ja nie przeżyję bez niej!

W nocy z 30 na 31 marca moja ukochana mama, która całe życie nam poświęciła, została postrzelona w głowę przez swojego męża. Chciała od niego odejść, on jej nie pozwolił.

Jolanta Pawluś

https://www.siepomaga.pl/en/jolanta-pawlus

 

Podarujmy ciężko chorej Oliwce nowy wózek inwalidzki!

Oliwka cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Jej dzieciństwo upłynęło na sali rehabilitacyjnej i konsultacjach lekarskich… Kiedy miała 5 lat, doszła padaczka – koszmarny przeciwnik, który niszczy te umiejętności, które do tej pory zdobyła.

Rehabilitacja i zakup nowego wózka wymagają ogromnych środków, których nie mamy. Mam nadzieję, że znajdą się ludzie o wielkim sercu, których poruszy los Oliwci. Dziękuję za każde wsparcie, każdy gest płynący z głębi serca. Takiej pomocy nigdy się nie zapomina.

Proszę, pomóż nam, bez Ciebie nie dam rady...

Agnieszka – mama Oliwii

Pomóż

 

Pomoc dla Miłosza

Miłosz ma 17 lat. Mukowiscydozę stwierdzono u niego w piątym miesiącu życia. Od 6 lat boryka się także z cukrzycą insulinozależną i gastrostomię. W ciągu trzech ostatnich lat stan jego zdrowia pogorszył się, Miłosz co trzy miesiące musi jeździć do szpitala w Rabce na leczenie dożylne z powodu zaostrzeń. Wyniki spirometrii też niestety się obniżają.

Jedyną pomocą na poprawę jego stanu zdrowia i jakości życia są w tej chwili leki przyczynowe w mukowiscydozie , niestety nierefundowane w Polsce.

To Kaftrio (ok. 55 tys. zł miesięcznie) i Kalydeco (ok. 35 tys. zł miesięcznie).

Rodziny Miłosza nie stać na terapię tymi lekami.

W imieniu Miłosza i jego rodziny prosimy o wpłaty darowizn na pokrycie kosztów leczenia.

Wpłat można dokonać na konto Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą w Rabce

Nr. Konta bankowego: 4910203466000093023473

W tytule: darowizna na rzecz Miłosza Wrześniewskiego, nr subkonta 71/2005

 

Pomoc dla rodziny, która ucierpiała w pożarze

W piątek 20.02 w nocy (około 3 nad ranem) miał miejsce pożar mieszkania w bloku na Krakowskiej w Sosnowcu.

W pożarze zginęła jedna osoba - ojciec i mąż. Żona - po uratowaniu przez Straż Pożarną, przebywa w szpitalu. Dorosła córka była w tym czasie w pracy.

MIESZKANIE JEST CAŁKOWICIE ZNISZCZONE!

Wymaga ogromnego remontu. Kobiety zostały pozbawione dorobku życia i zostały z niczym.

Bez pomocy osób o dobrym sercu nie da się go wyremontować i wyposażyć.

Chcesz pomóc? KLIKNIJ TUTAJ

 

Na leczenie Anny

Dzień dobry, nazywam się Anna Niedziałkowska. Mam 39 lat.W 2020 roku zachorowałam na nowotwór złośliwy piersi z przerzutami do kości całego organizmu. Jestem pod opieką hospicjum stacjonarnego. Mam trójkę wspaniałych dzieci.

Na codzień w moich obowiązkach domowych pomaga mi moja mama oraz brat. Obecnie mam złe wyniki badań wiec nie mogę przyjmować chemioterapii. Jestem w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Wesprzyj leczenie. Kliknij TUTAJ

 

Pomoc dla Eweli

Jestem Ewelina. Mam 29 Lat. Choruję na czterokończynowe porażenie mózgowe dziecięce.

Jeśli chcesz pomóc, zajrzyj na fanpage Pomoc Dla Eweli lub kliknij TUTAJ

 

Pomóż Kasi

"Mamo, a co to znaczy, że ja tego nie zrozumiem? Czemu nie moge sie tego nauczyc? Co to znaczy, że ktoś ma FAS? Czemu zawsze trzęsą mi się raczki?"

Kasia 10 letnia dziewczynka nasza kochana adoptowana córeczka od samego poczatku boryka się ze światem, którego nie rozumie.

Na zewnatrz wygląda całkiem zdrowo, a po wielu diagnozach:

Zespol fas,

Autyzm atypowy zespół Aspergera

Reaktywne zaburzenia więzi,

Epilepsja

Samookaleczanie

Niepelnosprawnosc intelektualna w stopniu lekkim

Niełnosprawność ruchowa - zaburzenia pracy rąk

Link do zrzutki - kliknij TUTAJ

 

Mała Oliwka walczy z SMA, potrzeb aż 9 mln zł

"W jednej chwili ze zwykłej rodziny staliśmy się rodziną walczącą o życie naszego dziecka. 10 sierpnia poznaliśmy diagnozę - SMA1. Najgorsza postać rdzeniowego zaniku mięśni. Na naszą maleńką córeczkę choroba wydała wyrok. Rozpoczęła się dramatyczna walka z czasem o to, by ją powstrzymać!"

Największą szansą dla Oliwki jest najdroższe leczenie świata, od niedawna dostępne w Polsce. Zaczynamy walkę o cud - o terapię genową. Musimy wierzyć, że się uda… Potrzebujemy całej armii dobrych aniołów, które zechcą uratować naszą córeczkę. Prosimy - stań się aniołem Oliwki…

Każda kwota się liczy. Wejdź i wesprzyj KLINIJ TUTAJ

 

Pomoc dla Igora, potrąconego przez pociąg

Zakup protez nóg i lewej ręki, rower trójkołowy i nowy wózek inwalidzki

Kliknij TUTAJ

 

Event Charytatywny - razem dla Łukasza Wysockiego

Miesiąc luty poświęć słusznej sprawie. Wesprzyj Łukasza Wysockiego w najtrudniejszej walce w jego życiu.

Łukasz jest reprezentantem kraju, multimedalistą mistrzostw Polski i turniejów międzynarodowych w Judo. Ten ambitny, osiemnastoletni chłopak stracił wszystko w kilka sekund... Podczas wykonywania dobrze mu znanej akrobacji, upadł na kark. W wyniku tego upadku stwierdzono krytyczne uszkodzenie rdzenia w odcinku szyjnym oraz jednostronne zwichnięcie kręgosłupa. Pierwsza operacja przebiegła pozytywnie - Łukasz samodzielnie oddycha i powoli odzyskuje kontrolę nad górnym odcinkiem ciała. Prawdziwa walka, jednak dopiero przed nim... Szereg skomplikowanych, kosztownych operacji i długa rehabilitacja. Rodziców Łukasza nie stać na podjęcie tej walki. W związku z tym z całego serca prosimy was o pomoc - nie pozwólmy aby to brak pieniędzy zadecydował o przyszłości tego młodego chłopaka!

Od 10 lutego na naszych obiektach w Sosnowcu i Mysłowicach znajdować się będą puszki, do których będzie mogli wrzucać pieniądze, które w całości zostaną przekazane na leczenie Łukasza.

28 lutego zaplanowany jest wielki finał akcji. Szykujemy dla was masę atrakcji, stoisk i wyzwań, podczas których będziecie mogli dorzucać się do akcji. Codziennie na tym wydarzeniu będziemy dodawać nowe informacje, dlatego też obserwujcie je uważnie!

Link do zrzutki - https://zrzutka.pl/39kszw

 

Wierzę, że jeszcze stanę na nogach. Proszę, pomóż mi! Pomoc dla Piotra Słoty

Moje życie to cud, bo jak inaczej nazwać fakt, że przeżyłem aż 9 zawałów. Lekarze często widząc mnie, dziwią się, że jeszcze żyję. Ale tak, żyję i nie poddam się, póki będzie tliła się nadzieja, że będzie dobrze...

Niestety, nie tylko z sercem mam problem. W czerwcu 2019 roku trafiłem do szpitala z raną na stopie. Szybko okazało się, że  doszło do krytycznego niedokrwienia podudzia oraz stopy. Lekarze robili, co mogli, by uratować nogę, ale amputacja okazała się konieczna... Wiedziałem, że życie osoby niepełnosprawnej jest trudne, ale nie myślałem, że aż tak. Wiedziałem też, że nie poddam się i jeszcze kiedyś stanę na własnych nogach. Wierzę, że założę protezę i wraz z tym momentem, znów będę sprawnym człowiekiem. Póki co, konieczna jest rehabilitacja, szczególnie turnusy rehabilitacyjne. Bardzo chciałbym wrócić do pracy, jednak na razie jest to niemożliwe, dlatego też nie jestem w stanie sam uzbierać tych środków. Proszę, pomóżcie mi stanąć na nogi!

Kliknij TUTAJ, aby pomóc

Pomóż Nicolettcie

W 2011 urodziłam w 25 tygodniu ciąży córeczkę Nicolettę o wadze 830 gramów. W 20 dniu otrzymaliśmy druzgocąca wiadomość ze nasza córka choruje na MSUD. To bardzo rzadka choroba metaboliczna, tylko 17 dzieci w Polsce ją ma. Niestety uszkodziła ona układ nerwowy Nicoletty i mimo iż ma 9 lat nie mówi, nie chodzi sama, cały czas walczymy o jak najlepszą przyszłość dla niej. Prosimy o przekazanie 1% podatku.

 

 

Proszę o przekazanie 1% podatku na rzecz mojej niewidomej córci! Wpiszcie proszę w swych pitach numer KRS: 0000351938.
Cel szczegółowy: dla Karoli!
Środki zostaną przeznaczone na rehabilitację w tym leczenie.
Liczę na Was oraz Waszych bliskich i znajomych, przekażcie proszę dalej!

Jarosław Put

 

Pomoc dla Ady

Adrianna choruje na Niemanna Picka typ C - ciężką , postępującą chorobę, niestety śmiertelną. Potrzebuje leku zavesca, który spowalnia i łagodzi skutki tej choroby. Cena leku to aktualnie 24 tyś zł za opakowanie. Jest już dostępny zamiennik , lecz jego cena to też nie mało bo 8,5 tyś zł. Brat Ady Sebastian również choruje na tą chorobę , jednak on dostał się do badania klinicznego nowego leku i na tą chwilę ma leczenie. Ada nie dostała się ponieważ miała już ukończone 18 lat.
 
 
Moja córka Zuzia ma zdiagnozowany autyzm a ja niestety jestem chora na Ziarniniakowatosc Wegenera z zapaleniem naczyń. W skrócie organizm atakuje sam siebie powodując nieodwracalne zmiany w organizmie.Cudem przezylam zatorowosc plucną.Szpital to mój drugi dom.Chorobe da się nam jakiś czas wprowadzić  w stan remisji.Leczenie opiera się głównie na sterydoterapii i immunoterapii.Niestety pomimo pozornego braku objawów choroba postępuje,nerki,płuca,wzrok ,słuch,stawy .Moj  organizm jest zniszczony ,mam problemy z poruszaniem się,sterydy spowodowały znaczną nadwagę,każda infekcja może skończyć się tragicznie.
 
Choroba Matki i Córki - KLIKNIJ TUTAJ
 
  • 19
  • lipca 2024Piątek
Imieniny: Arseniusz, Marcin, Wincenty, Lutobor, Rufin
Pogoda:
  • 26oCTeraz
  • 27oCJutro
  • 29oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Jakość powietrza
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP

BeePathNet - Pszczela Ścieżka