Marynarka prezydenta, a może przejażdżka pługiem? Trwają sosnowieckie aukcje WOŚP

Poleć znajomym
 

Marynarka prezydenta, a może przejażdżka pługiem? Trwają sosnowieckie aukcje WOŚP

Jak co roku Sosnowiec całym sercem włącza się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku poza niezwykłym koncertem, miasto przygotowało liczne aukcje, a prezydent uruchomił swoją eSkarbonkę.

30. finał WOŚP już 30 stycznia, a punktem centralnym ponownie będzie Górka Środulska. - O godzinie 15 rozpoczną się pierwsze koncerty, a na scenie pojawią się m.in. Feel oraz Blue Cafe. Wielki Finał zakończymy tradycyjnie światełkiem do nieba, a towarzyszyć temu wydarzeniu będą bezhukowe fajerwerki - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Impreza rozpocznie się jednak wcześniej. Na małej scenie, tuz przy tzw. narciarni, będą odbywały się licytacje, konkursy i wydarzenia dla całej rodziny. Start już o godzinie 11. Zapraszamy mieszkańców, bo o godzinie 12.20 odbędzie się Korowód Przebierańców konkurs na najpiękniejsze przebranie, a o 14.15 wspólne tworzenie napisu „30 lat WOŚP” – oba wydarzenia będą transmitowane w tv.

Jednak finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to także tradycyjnie licytacje. - W tym roku mamy dużo zmian, ale postawiliśmy też na klasykę. Można wylicytować patronat nad Stawikami, który co roku cieszy się ogromną popularnością, ławeczkę w Parku Sieleckim, ale jest tez sporo nowości - mówi Michał Mercik, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Kultury, Rozwoju i Dialogu Społecznego.

Wśród nich jest... marynarka prezydenta Sosnowca. - To wielokrotny bohater internetowych wpisów, przedmiot licznych komentarzy, obiekt „westchnień” m.in. sosnowieckich facebookowych trolli. Marynarka była świadkami wizyt najznamienitszych postaci polskiej polityki, jak Rafał Trzaskowski, Donald Tusk, Jerzy Buzek, a także prezydentów największych polskich miast. Niewykluczone, że wśród nich byli także politycy partii rządzącej... A tak na serio, to liczę, że aukcja wzbudzi równie duże zainteresowanie jak zdjęcia, na których w niej byłem i wesprze konto Orkiestry - mówi Arkadiusz Chęciński.

Ciekawą licytację przygotował Miejski Zakładu Usług Komunalnych. Zwycięzca będzie mógł się przejechać… pługopiaskarą lub zostać opiekunem kangura z mini-zoo w Kazimierzu. Jest też nie lada gratka dla fanów sportu. Na aukcję trafi pierwsze zwiedzanie Zagłębiowskiego Parku Sportowego tuż po zakończeniu inwestycji. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami zachęca do przejażdżki 40-tonowym kompaktorem.

Kto się pospieszy, jeszcze w tym roku będzie mógł odpalić światełko do nieba w trakcie 30. finału WOŚP. Ponadto czekają m.in. koszulka reprezentacji Polski podarowana przez Jerzego Buzka, 30 gadżetów miejskich na 30 finał, złoty paszport czy też kalendarz z sosnowieckimi sportowcami z autografami.

To nie wszystko. Warto odwiedzać nasze konto na Allegro, gdzie będą trafiały kolejne przedmioty i atrakcje - https://allegro.pl/uzytkownik/Sosno_licytuje

W tym roku swoją eSkarbonkę ponownie uruchomił prezydent miasta. - Nieważne jak, ważne że wpłacamy. Dlatego uruchomiłem swoją eSkarbonkę. Zdaję sobie sprawę, że czasami przez komputer czy smartfon łatwiej wpłacić i wesprzeć potrzebujących. Na koncie jest już kilkaset złotych, ale liczę na więcej - mówi prezydent. Wystarczy wejść w link https://eskarbonka.wosp.org.pl/wr181m i  wpłacić. Trwa to kilkadziesiąt sekund.

Tematem tegorocznego finału będzie szeroko pojęta okulistyka dziecięca, a hasłem "Przejrzyj na oczy". Zapraszamy już 30 stycznia na Górkę Środulską.

 

powrót
  • 19
  • lipca 2024Piątek
Imieniny: Arseniusz, Marcin, Wincenty, Lutobor, Rufin
Pogoda:
  • 26oCTeraz
  • 27oCJutro
  • 29oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Jakość powietrza
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP

BeePathNet - Pszczela Ścieżka